Race tipology Europa Cup
Regatta Europa CUp Lithuania
Dates 2016-09-23 / 2016-09-25
Grade 1
Venue Kaunas

    Laser 4.7     Radial     Standard    
  Laser 4.7
Race
Rank
District ISAF ID Sailor Fleet
Rank
Club
1 LTU LTULI2 Laurynas Ivanauskas m 1 Bangputys
2 BLR BLRAM3 Aliaksej Makarets m 2 Grodno Neman
3 EST ESTKL5 Keith Luur m 3 Pa_rnu Jahtklubi
4 BLR BLRDK1 Dmitry Kutsko m 4 Rcop
5 BLR BLRIF1 Ivan Filatau m 5 Sduchor
6 LTU LTUDJ4 Deimante Jarmalaviciute f 1 Bangputys
7 BLR BLRYV1 Yahor Vaniukevich m 6 Grodno Neman
8 BLR BLRIM2 Ivan Mshenski m 7 Rcop
9 BLR BLRES1 Ekaterina Sanko f 2 Sdushor
10 LAT LATRS1 Robins Li Spats m 8 Riga Yacht Club
11 LTU LTUDN1 Dovydas Nikitinas m 9 žiemys
12 BLR BLRAL4 Aleksey Levchuk m 10 Sdushor Minsk
13 LTU LTUPP1 Paulina Pekunaite f 3 Sailing School ''ziemys''
14 LTU RUSVS37 Vasily Shramkov m 11 Neringos Sporto Mokykla
15 LTU LTUVK1 Viltė Karaliūtė f 4 Bangputys
16 EST ESTJL2 Joosep Laus m 12 Saaremaa Merispordi Selts
17 BLR BLRYO1 Yana Obuhova f 5 Sdushor
18 LTU LTUMJ4 Matas Janulionis m 13 Bangputys
19 EST ESTAS9 Anvar Sepp m 14 Pärnu Jahtklubi
20 LTU LTUVP2 Vakaris Paulavicius m 15 Bangputys
21 LAT LATAV4 Anna Vernere f 6 Priedaine Yc
22 POL RUSDF2 Daniil Fenko m 16 Mbsw/ukzr
23 EST ESTMK15 Markus Kostabi m 17 P?_rnu Jahtklubi
24 EST ESTMA5 Melvin Aasav m 18 Tallinna Yahtclub
25 EST ESTHS2 Henri Silluta m 19 Ess Kalev Jahtklubi
26 LTU LTULS2 Leja Savickaite f 7 Bangputys
  Radial
Race
Rank
District ISAF ID Sailor Fleet
Rank
Club
1 BLR BLRMD2 Maksim Dziahel m 1 Grodno Neman
2 LTU LTURJ2 Radvilas Janulionis m 2 Bangputys
3 BLR BLRMB5 Maxim Bahlai m 3 Rcop
4 LTU LTUDJ3 Domantas Juskevicius m 4 Bangputys
5 LTU LTUAR3 Airidas Rutkauskas m 5 Bangputys
6 LTU LTUMILDA Milda Eidukeviciute f 1 Bangputys - Losc
7 LAT LATAS4 Artjoms Svecovs m 6 Yc Priedaine
8 LTU LTUNS1 Neilas Straukas m 7 Ziemys
9 LTU LTUAV3 Adrija Vilkauskaite f 2 Bangputys
10 LAT LATEZ2 Eriks Karlis Zvilna m 8 Latvian Topper Club
11 BLR BLRDN1 Dziana Nikalaichyk f 3 Rcop
12 LAT LATAE1 Agija Elerte f 4 Riga Yacht Club
13 LTU LTUGS3 Gedas Sirvidas m 9 Bangputys
14 LTU LTUAJ4 Akvile Jarmalaviciute f 5 Bangputys
15 BLR BLREP3 Ekaterina Pustovalova f 6 Sduchor
16 EST ESTKH2 Karsten Holter m 10 P?_rnu
17 LAT LATES4 Elvira Scedrina f 7 Yc Priedaine
18 LAT LATTF1 Toms Fisers-blumbergs m 11 Yc Engure
19 LAT LATEK2 Estere Kumpina f 8 Yc Priedaine
20 LTU LTUHK1 Hubertas Kalinauskas m 12 Ziemys
21 LTU LTUDM2 Danielius Muchinas m 13 Bangputys
22 LTU LTUKK6 Kajus Valenta m 14 Bangputys
  Standard
Race
Rank
District ISAF ID Sailor Fleet
Rank
Club
1 LTU LTUKJ1 Karolis Janulionis m 1 Bangputys
2 LTU LTUME4 Marius Eidukevicius m 2 Bangputys
3 LTU LTUMP1 Martis Pajarskas m 3 Bangputys
4 LAT LATRZ2 Ricards Toms Zvilna m 4 Latvian Topper Club
5 LTU LTURU1 Robertas Urbonavicius m 5 Ziemys
6 LAT LATGF2 Girts Fisers-blumbergs m 6 Yc Engure
7 BLR BLRSA1 Siarhei Aliakseichyk m 7 Grodno Neman
8 LTU LTUKM1 Kristupas Mazonas m 8 Ziemys
9 LTU LTUJV3 Julius Varzaitis m 9 Neringos Sporto Mokykla
10 LAT LATAB7 Alens Bilde m 10 Yc Priedaine
11 LTU LTUKP1 Kornelijus Pupkus m 11 Neringos Sporto Mokykla
http://ranking.eurilca.org